Opieka PrestaShop

Analityk ecommerce, specjalista SEO
Damian Ślimak

CEO

Opieka PrestaShop

Opieka nad sklepem internetowym 

Jeżeli decydujesz się na oferowanie swoich usług czy produktów przez Internet musisz mieć pełną świadomość, że sprzedaż w ramach e-commerce odbywa się każdego dnia, najczęściej 24 godziny na dobę. Nie możesz zamknąć swojego sklepu o określonej godzinie czy w określone dni, dlatego tak ważne jest, aby wszystkie procesy przebiegały sprawnie z Twoją niewielką ingerencją. Z tego powodu PrestaPilot oferuje możliwość otrzymania opieki nad sklepem internetowym, PrestaShop (SLA Presta Shop). Skontaktuj się z nami i zapoznaj się z możliwościami profesjonalnego i kompleksowego wsparcia. 

Opieka nad stroną internetową 

Zastanawiasz się, co jest najważniejsze podczas opieki nad sklepem internetowym? Jeżeli Twoja strona www jest już odpowiednio zaprojektowana i pozycjonowana wciąż wymaga wielu bieżących działań, które mogą zająć dużą ilość godzin. Warto zaufać profesjonalistom, którzy udzielą Ci pomocy podczas radzenia sobie z wszystkimi technicznymi problemami, a także rozbudowę sklepu, zwiększenie bezpieczeństwa czy bieżące analizowanie jego działania. Zatroszczymy się o to, aby Twój klient był w pełni zadowolony z użytkowania Twojej platformy sprzedażowej. 

Wśród głównych działań, które możemy dla Ciebie wykonać można wymienić: 

 • zarządzanie sklepem internetowym – wsparcie techniczne opiera się przede wszystkim na aktualizowaniu systemu PrestaShop do najnowszej wersji oraz wszelkich wtyczek, a także aktualizacje treści i rozbudowywanie systemu, tak, aby był dopasowany do potrzeb Twoich potencjalnych klientów, 
 •  dbanie o bezpieczeństwo – kontrolowanie na bieżąco poziomu bezpieczeństwa sklepu przekłada się na zyskiwanie zaufania klientów, znajdziemy w nim luki i zadbamy o dodatkowe zabezpieczenia, a ponadto będziemy wykonywać regularne kopie zapasowe, 
 • rozwiązywanie problemów – w przypadku możliwej usterki szybko naprawimy wszelkie możliwe problemy, w ramach opieki zoptymalizujemy również wszelkie procesy, tak, aby Twoja baza danych była odpowiednio zarządzana.

Kompletna opieka nad sklepem internetowym – oferta PrestaPilot 

Nasza oferta opieki nad sklepem internetowym bierze pod uwagę potrzeby zarówno Twoje, jako właściciela, jak i klientów. Dysponujemy specjalistami w każdej dziedzinie, dzięki którym możliwe jest wykonanie zadania, które przerasta Twoje możliwości. Niezależnie od tego, czy określone zadanie będzie wymagało udziału programisty, copywritera czy pozycjonera, możemy Ci pomóc zgodnie z zasadami obowiązującymi w branży e-commerce. Zadbamy o wszystko, od wyglądu strony po obsługę sklepu internetowego. W ramach naszych usług możliwa jest także optymalizacja SEO, co pomoże Ci prowadzić i rozwijać Twój biznes. 

Co istotne, wszystkie Twoje pliki i baza danych będą kopiowane na zewnętrzny serwer w ramach wybranej usługi, co umożliwi ich szybkie przywrócenie w przypadku awarii. Usługa opieki nad sklepem umożliwia nie tylko niwelowanie Twoich błędów, ale także łatwiejsze i sprawniejsze prowadzenie sklepu. Wynika to z szybkiej aktualizacji wszelkich niezbędnych wtyczek funkcjonujących w ramach systemu PrestaShop. W ramach usługi zadbamy o ich poprawne wdrożenie, tak, aby nie wpływały negatywnie na wygląd i funkcjonalności Twojego sklepu. 

Pragniesz skupić się na zarabianiu pieniędzy i obsłudze zamówień, nie zajmując się codziennymi statystykami i wykresami Twojej platformy sprzedażowej? Zajmiemy się tym za siebie! Do Twojej dyspozycji będą raporty skuteczności naszych działań, dzięki, którym dowiesz się, jak użytkownicy poruszają się po Twoim sklepie, czego szukają i co może ich zachęcić czy zniechęcić. Wnioski z tego procesu z czasem przełożą się na zysk, dzięki którym będziesz mógł dalej rozwijać swój biznes. 

Stała obsługa całego systemu – krok po kroku 

 1. Ustalenie zakresu działań – pierwszy krok stanowi uzgodnienie z Tobą, co dokładnie wchodzi w zakres obsługi Twojego sklepu internetowego. Uzupełnienie go o nowe funkcje czy dostosowanie do nowych trendów? Zakres pracy dedykowany jest w pełni do Twoich potrzeb. 
 2. Praca w bezpiecznym środowisku  – zapewniamy kontrolę wszelkich działań związanych z obsługą, tak, aby nie wpłynęły one negatywnie na działanie Twojej platformy. Ponadto wszelkie wprowadzone zmiany są uprzednio sprawdzane na serwerze testowym. 
 3. Prezentacja realizacji – zaktualizowana strona czy nowe projekty graficzne przedstawiane są do Twojej akceptacji wraz z odpowiednim raportem. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości. 
 4. Wdrażanie – dodawanie wszystkich zaakceptowanych zmian zostanie wdrożone w ustalonym z Tobą terminie. Zapewniamy funkcjonalność danego rozwiązania, a także całodobowe administrowanie sklepem lub stroną Twojej firmy. 

Współpraca z PrestaPilot – jak wygląda? 

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą pierwszym krokiem jest podpisanie umowy SLA (Service Level Agreement). Będzie ona długoterminowo regulowała zakres prac, a jednocześnie w pełni zabezpieczała Cię w przypadku braku satysfakcji z naszych usług. Jakie usługi mogą wchodzić w zakres zawartej umowy? 

 • Zgłaszanie błędów i możliwych problemów na platformie sprzedażowej czy stronie. 
 • Możliwość korzystania z usług specjalistów, którzy zoptymalizują Twój sklep, a także z pracy programisty, który wprowadzi wszelkie niezbędne zmiany. 
 • Zapewniamy konsultacje w pakiecie, podczas których wyjaśnimy Ci, jak utrzymywać niezawodność działania systemu e-commerce, na którym opiera się Twój sklep. 
 • Monitoring i audyt działania sklepu poprzez generowanie odpowiednich raportów z praktycznymi uwagami i poradami na przyszłość. 

Opieka nad sklepem internetowym, którą oferuje firma PrestaPilot opiera się przede wszystkim na relacjach międzyludzkich i komunikacji. Jeżeli pojawi się jakiś problem, gwarantujemy szybki czas reakcji  – w razie potrzeby wdrożymy odpowiednie tymczasowe rozwiązanie i szybko przejdziemy do właściwego rozwiązania powstałych problemów. Ponadto możesz otrzymywać od nas ciągłe wskazówki, które posłużą do rozbudowy Twojego sklepu. Realizujemy również usługi na stronach opartych o WordPress.